ژئوتکستایل

ژئونت

خرید ژئونت

امروزه پیشرفت‌های فناوری، ساخت و ساز و مهندسی و غیره رشد چشمگیری در ساخت و استفاده از عناصر نوآورانه در هر زمینه ایجاد کرده است. ژئونت به یکی از پرکاربردترین برداشت ها در این اصلاحات تبدیل شده است. این مواد از مواد پلیمری تولید شده اند که استفاده از آنها در زمینه مهندسی ترجیح داده می شود. این مواد نوآورانه ممکن است به عنوان گزینه ای برای تکنیک های معمولی در صنعت ساخت و ساز استفاده شوند. از سوی دیگر، آنها می توانند با این تکنیک های دیگر در واقع مناسب باشند.

کاربرد ژئونت در صنعت

ژئوتکستایل و ژئونت چیست؟

ژئونت یک ماده ژئوسنتتیکی است که از مجموعه‌های موازی به هم پیوسته از دنده‌هایی که روی مجموعه‌های مشابه در زوایای مختلف برای تخلیه درون صفحه مایعات یا گازها قرار دارند، تشکیل شده است. ژئونت ها اغلب با ژئوتکستایل بر روی یک یا هر دو سطح لمینیت می شوند و سپس به عنوان ژئوکامپوزیت زهکشی نامیده می شوند.

موارد استفاده از ژئونت:

ژئونت ها را می توان در طیف وسیعی از زمینه ها مانند راه سازی، تعریض جاده ها و آسفالت کاری، ساخت و ساز ساختمان و پی، دیوارهای حائل، سدها، حوضچه های مصنوعی و مخازن آب و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد. مواد ژئوسنتتیک کار ساخت بزرگراه را متحول می کند.

تفاوت بین ژئوگرید و ژئو نت چیست؟

ژئوگریدها پلاستیک‌هایی هستند که در یک ساختار شبکه‌ای منظم و باز گسترده تشکیل شده‌اند که به منظور تقویت خاک ساخته شده‌اند. ژئونت ها با اکستروژن مداوم دنده های متقاطع تولید می شوند که ساختار شبکه ای مناسب برای زهکشی مایعات را تشکیل می دهند.

مواد ژئوسنتتیک برای چه مواردی استفاده می شود؟

آنها باید حاوی خاک، شن یا سایر مواد پرکننده در پیچ و خم سلول ها یا جیب های خود باشند و ممکن است متخلخل باشند تا امکان حرکت آب را فراهم کنند. آنها در شیب هایی با بسترهای نرم و در کنترل فرسایش در کانال ها استفاده می شوند. آنها ممکن است در بالای یک ژئوتکستایل یا ژئوگرید استفاده شوند.

ضرورت استفاده از ژئونت چیست؟

فرسایش مرحله آغاز بیابان زایی است. با توجه به تغییرات اقلیمی و تحولات مضر برای اکوسیستم، روز به روز مناطقی که با بیابان زایی مواجه بوده اند به شدت افزایش یافته است. به ویژه بیابان زایی ساختار خاک این مناطق را تغییر می دهد. لایه خاک این مناطق به شدت حساس شده است. از طرفی لایه گیاهی به شدت نازک می شود و به دلیل همه این تحولات، در نهایت آب و هوا بسیار خشن می شود.

این محصولات دارای اهداف استفاده متنوعی هستند. به عنوان مثال: اولین هدف جداسازی دو خاک و یا سازه زمینی است. هدف از جداسازی دو سازه زمینی متنوع، جلوگیری از از دست دادن عملکرد زمین های با خاک و سنگ درشت است. این دو نوع سازه کف می توانند ویژگی های خود را به دلیل تأثیر آلودگی و زمین های ریزدانه از دست بدهند. یکی دیگر از دلایل استفاده از ژئونت، تقویت زمین است. این محصولات به دلیل اثرات اصطکاک و قفل شدن، پتانسیل حمل سیستم فعلی را تقویت می کنند.

زهکشی ژئونت  سبب میشود تا از نفوذ آبه خاک جلوگیری شود. به عبارت دیگر با کمک لایه زهکشی ژئونت از بسیاری از ضربه های ناشی از نفوذ آب جلوگیری می کند. علاوه بر این، این محصولات با جلوگیری از از بین رفتن خاک حاصلخیز گیاهی، فرصتی برای جریان آب از سطح ایجاد می کنند. در نهایت برای کنترل فرسایش خاک، بسیار مفید هستند.

انواع ژئونت ها

انواع مختلفی از این محصولات مانند ژئوتکستایل، ژئوگرید، ژئوممبران، ژئوکامپوزیت، پوشش های سفالی ژئوسنتتیک وجود دارد. اما ژئوتکستایل، ژئوگرید و ژئوممبران در میان سایر موارد کاربردی تر هستند. در صورت نیاز به بهبود خواص خاک، محصولات ژئوتکستایل برای این مناطق مناسب است. به عنوان مثال، ما با استفاده از محصولات ژئوتکستایل در پروژه های ساختمانی و همچنین کارهای جاده ای، کارهای راه آهن، کشاورزی برای کنترل گل و لای، تصفیه زهکشی، رودخانه، کانال ها و کارهای ساحلی مواجه می شویم. از سوی دیگر، ژئوگرید که ساختاری سازگار با محیط زیست دارد، می تواند برای افزایش دوام جاده های آسفالته در فرآیند ساخت مورد استفاده قرار گیرد.

ژئونتس دوسطحی

ژئونت های دوسطحی مواد مصنوعی مورد استفاده در کاربردهای مهندسی ژئوتکنیک هستند. آنها با دو لایه دنده تولید می شوند که به صورت زاویه دار قرار گرفته اند که امکان افزایش ظرفیت زهکشی را فراهم می کند.

ژئونتس سه سطحی

ژئوکامپوزیت های دوسطحی

ژئوکامپوزیت های دوسطحی از یک ژئوتکستایل بدون سوزن پانچ شده تشکیل شده اند که در یک یا هر دو طرف ژئونت لایه گذاری شده اند تا از مسدود شدن هسته زهکشی ذرات خاک جلوگیری کنند.

ژئوکامپوزیت دو سطحی

ژئونتس سه سطحی

تفاوت اصلی بین ژئونت دوسطحی و سه سطحی ظرفیت جریان و مقاومت فشاری بالاتر است. زمین‌های سه‌سطحی با دو مجموعه دنده موازی ساخته می‌شوند که توسط یک لایه دنده مرکزی از هم جدا شده‌اند. این ساختار امکان جریان کانالیزه و عملکرد زهکشی بالاتر را فراهم می کند. دنده های مرکزی به گونه ای طراحی شده اند که مقاومت فشاری بالاتری را در کاربردهای چالش برانگیز ارائه دهند.

ژئوکامپوزیت سه سطحی

ژئوکامپوزیت های سه سطحی

پیکربندی 3 لایه از بیرون زدگی ژئوتکستایل به درون هسته زهکشی در یک ژئوکامپوزیت سه سطحی جلوگیری می کند و از یک راه حل طراحی زهکشی طولانی مدت پشتیبانی می کند.

ژئوکامپوزیت سه سطحی

مواد تشکیل دهنده ژئونت چیست؟

مواد تشکیل دهنده این محصولات نوآورانه و چند منظوره ممکن است از نظر زمینه های استفاده از geonets متفاوت باشد. مواد تشکیل دهنده ژئونت های مبتنی بر پلیمر با توجه به مناطق استفاده از مواد اولیه متنوعی تولید می شوند. همچنین هر از گاهی می توانیم با برخی از ژئونت های ترکیبی مواجه شویم. محصولات ترکیبی با ترکیب بسیاری از گونه های مختلف تولید می شوند. اما به طور کلی می توان از PP (پلی پروپیلن)، PET، PE (پلی استر)، HDPE (پلی اتیلن با چگالی بالا)، LDPE (پلی اتیلن کم چگالی) در تولید ژئونت استفاده کرد.

مزایای کاربردهای geonet چیست؟

به دلیل ساختار چند منظوره آن، کاربردهای ژئونت به طور گسترده در سراسر جهان ترجیح داده شده است. این محصولات به روش‌های متنوعی تولید می‌شوند و با توجه به نیازهای مختلف، گزینه‌های زیادی برای انتخاب مناسب‌ترین آنها وجود دارد. ژئونت ها را می توان در طیف وسیعی از زمینه ها مانند راه سازی، راه های دائمی یا موقت، تعریض جاده ها و آسفالت کاری، ساخت و ساز ساختمان و پی، سدها، حوضچه های مصنوعی و مخازن آب و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد. علاوه بر تمام این مزایا، این محصولات نوآورانه را می توان در هر مرحله از ساخت و ساز به منظور بهبود طراحی راه، صرفه جویی در آب، کنترل تبخیر، به حداقل رساندن احتمال فرسایش، افزایش دوام سازه ها و دوام بیشتر آنها نصب کرد.

بهترین شرکت تولید ژئونت

مانند هر صنعت، شرکت های بسیار متنوعی در کرج وجود دارد، همه این شرکت ها خدمات و کیفیت یکسانی را ارائه نمی دهند. اگر نگران استفاده از این محصولات در فرآیند ساخت و ساز هستید، باید جستجوی زیادی انجام دهید و یک شرکت حرفه ای پیدا کنید. زیرا این صنعت در ایران و کرج کاملاً جدید است و بسیاری از شرکت ها هیچ تجربه ای در این تخصص ندارند. اگر مایل به دریافت خدمات مناسب و سطح بالا هستید،  گروه صنعتی تاپ سال هاست در زمینه تولید محصولات ژئوتکستال و ژئوسنتتیک فعالیت دارد کهخدمات و محصولات با کیفیتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *